اعلام جزییات اسامی کاندیداهای دریافت جایزه اسکار - سینما و هنر هفتم
X
تبلیغات
پیکوفایل
رایتل
سینما از نگاهی دیگر
اعلام جزییات اسامی کاندیداهای دریافت جایزه اسکار

آکادمی اسکار کاندیداهای دریافت جایزه اسکار را به این شرح اعلام کرده است:   

 

آکادمی اسکار کاندیداهای دریافت جایزه اسکار را به این شرح اعلام کرده است:  

 

Best Picture

  • Avatar
    Avatar
    James Cameron and Jon Landau  
  • The Blind Side
    The Blind Side
    Gil Netter, Andrew A. Kosove and Broderick Johnson  
  • District 9
    District 9
    Peter Jackson and Carolynne Cunningham  
  • An Education
  • An Education
    Finola Dwyer and Amanda Posey  
  • The Hurt Locker
    The Hurt Locker
    Kathryn Bigelow, Mark Boal, Nicolas Chartier and Greg Shapiro  
  • Inglourious Basterds
    Inglourious Basterds
    Lawrence Bender  
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
    Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
    Lee Daniels, Sarah Siegel-Magness and Gary Magness  
  • A Serious Man
    A Serious Man
    Joel Coen and Ethan Coen  
  • Up
    Up
    Jonas Rivera  
  • Up in the Air
    Up in the Air
    Daniel Dubiecki, Ivan Reitman and Jason Reitman  

Actor in a Leading Role 

  • Jeff Bridges
    Jeff Bridges
    Crazy Heart  
  • George Clooney
    George Clooney
    Up in the Air  
  • Colin Firth
    Colin Firth
    A Single Man  
  • Morgan Freeman
    Morgan Freeman
    Invictus  
  • Jeremy Renner
    Jeremy Renner
    The Hurt Locker  

 

Actor in a Supporting Role 

  • Matt Damon
    Matt Damon
    Invictus  
  • Woody Harrelson
    Woody Harrelson
    The Messenger  
  • Christopher Plummer
    Christopher Plummer
    The Last Station  
  • Stanley Tucci
    Stanley Tucci
    The Lovely Bones  
  • Christoph Waltz
    Christoph Waltz
    Inglourious Basterds

 

Actress in a Leading Role 

  • Sandra Bullock
    Sandra Bullock
    The Blind Side  
  • Helen Mirren
    Helen Mirren
    The Last Station  
  • Carey Mulligan
    Carey Mulligan
    An Education  
  • Gabourey Sidibe
    Gabourey Sidibe
    Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire   
  •  

          Meryl Streep

          Meryl Streep

  • Julie & Julia  

 

Actress in a Supporting Role 

  • Penélope Cruz
    Penélope Cruz
    Nine  
  • Vera Farmiga
    Vera Farmiga
    Up in the Air  
  • Maggie Gyllenhaal
    Maggie Gyllenhaal
    Crazy Heart  
  • Anna Kendrick
    Anna Kendrick
    Up in the Air  
  • Mo'Nique
    Mo'Nique
    Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire  

 

Animated Feature Film

  • Coraline
    Coraline
    Henry Selick  
  • Fantastic Mr. Fox
    Fantastic Mr. Fox
    Wes Anderson  
  •  
  • The Princess and the Frog
    The Princess and the Frog
    John Musker and Ron Clements  
  • The Secret of Kells
    The Secret of Kells
    Tomm Moore  
  • Up
    Up
    Pete Docter

 

Art Direction

  • Avatar
    Avatar
    Rick Carter and Robert Stromberg (Art Direction); Kim Sinclair (Set Decoration)  
  • The Imaginarium of Doctor Parnassus
    The Imaginarium of Doctor Parnassus
    Dave Warren and Anastasia Masaro (Art Direction); Caroline Smith (Set Decoration)  
  • Nine
    Nine
    John Myhre (Art Direction); Gordon Sim (Set Decoration)  
  • Sherlock Holmes
    Sherlock Holmes
    Sarah Greenwood (Art Direction); Katie Spencer (Set Decoration)  
  • The Young Victoria
    The Young Victoria
    Patrice Vermette (Art Direction); Maggie Gray (Set Decoration)

 

Cinematography

  • Avatar
    Avatar
    Mauro Fiore  
  • Harry Potter and the Half-Blood Prince
    Harry Potter and the Half-Blood Prince
    Bruno Delbonnel  
  • The Hurt Locker
    The Hurt Locker
    Barry Ackroyd  
  • Inglourious Basterds
    Inglourious Basterds
    Robert Richardson  
  • The White Ribbon (Das Weisse Band)
    The White Ribbon (Das Weisse Band)
    Christian Berger

 

Costume Design

  • Bright Star
    Bright Star
    Janet Patterson  
  • Coco Before Chanel
    Coco Before Chanel
    Catherine Leterrier  
  • The Imaginarium of Doctor Parnassus
    The Imaginarium of Doctor Parnassus
    Monique Prudhomme  
  • Nine
    Nine
    Colleen Atwood  
  • The Young Victoria
    The Young Victoria
    Sandy Powell

 

Directing

  • Avatar
    Avatar
    James Cameron  
  • The Hurt Locker
    The Hurt Locker
    Kathryn Bigelow  
  • Inglourious Basterds
    Inglourious Basterds
    Quentin Tarantino  
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
    Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
    Lee Daniels  
  • Up in the Air
    Up in the Air
    Jason Reitman

 

Documentary Feature

  • Burma VJ
    Burma VJ
    Anders Østergaard and Lise Lense-Møller  
  • The Cove
    The Cove
    Louie Psihoyos and Fisher Stevens  
  • Food, Inc.
    Food, Inc.
    Robert Kenner and Elise Pearlstein  
  • The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers
    The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers
    Judith Ehrlich and Rick Goldsmith  
  • Which Way Home
    Which Way Home
    Rebecca Cammisa

 

Documentary Short

  • China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province
    China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province
    Jon Alpert and Matthew O'Neill  
  • The Last Campaign of Governor Booth Gardner
    The Last Campaign of Governor Booth Gardner
    Daniel Junge and Henry Ansbacher  
  • The Last Truck: Closing of a GM Plant
    The Last Truck: Closing of a GM Plant
    Steven Bognar and Julia Reichert  
  • Music by Prudence
    Music by Prudence
    Roger Ross Williams and Elinor Burkett  
  • Rabbit à la Berlin
    Rabbit à la Berlin
    Bartek Konopka and Anna Wydra

 

Film Editing 

  • Avatar
    Avatar
    Stephen Rivkin, John Refoua and James Cameron  
  • District 9
    District 9
    Julian Clarke  
  • The Hurt Locker
    The Hurt Locker
    Bob Murawski and Chris Innis  
  • Inglourious Basterds
    Inglourious Basterds
    Sally Menke  
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
    Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
    Joe Klotz  

 

Foreign Language Film

  • The Milk of Sorrow (La Teta Asustada)
  • The Milk of Sorrow (La Teta Asustada)
    Peru
    Directed by Claudia Llosa  
  • A Prophet (Un Prophète)
    A Prophet (Un Prophète)
    France
    Directed by Jacques Audiard  
  • The Secret in Their Eyes (El Secreto de Sus Ojos)
    The Secret in Their Eyes (El Secreto de Sus Ojos)
    Argentina
    Directed by Juan José Campanella  
  • The White Ribbon (Das Weisse Band)
    The White Ribbon (Das Weisse Band)
    Germany
    Directed by Michael Haneke  

 Makeup 

  • Il Divo
    Aldo Signoretti and Vittorio Sodano  
  • Star Trek
    Star Trek
    Barney Burman, Mindy Hall and Joel Harlow  
  • The Young Victoria
    The Young Victoria
    Jon Henry Gordon and Jenny Shircore

 

Music Original Score

  • Avatar
    Avatar
    James Horner  
  • Fantastic Mr. Fox
    Fantastic Mr. Fox
    Alexandre Desplat  
  • The Hurt Locker
    The Hurt Locker
    Marco Beltrami and Buck Sanders  
  • Sherlock Holmes
    Sherlock Holmes
    Hans Zimmer  
  • Up
    Up
    Michael Giacchino

 

Music Original Song

  • The Princess and the Frog
    The Princess and the Frog

    "Almost There"
    Music and Lyric by Randy Newman

  •  Paris 36
  • Paris 36

    "Loin de Paname"
    Music by Reinhardt Wagner
    Lyric by Frank Thomas 

  • Nine
    Nine

    "Take It All"
    Music and Lyric by Maury Yeston 

  • Crazy Heart
    Crazy Heart

    "The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)"
    Music and Lyric by Ryan Bingham and T Bone Burnett

 

Short Film Animated

  • French Roast
    French Roast
    Fabrice O. Joubert  
  • Granny O'Grimm's Sleeping Beauty
    Granny O'Grimm's Sleeping Beauty
    Nicky Phelan and Darragh O'Connell  
  • The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte)
    The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte)
    Javier Recio Gracia  
  • Logorama
    Logorama
    Nicolas Schmerkin  
  • A Matter of Loaf and Death
    A Matter of Loaf and Death
    Nick Park

 

Short Film Live Action

  • The Door
    The Door
    Juanita Wilson and James Flynn  
  • Instead of Abracadabra
    Instead of Abracadabra
    Patrik Eklund and Mathias Fjellström  
  • Kavi
    Kavi
    Gregg Helvey  
  • Miracle Fish
    Miracle Fish
    Luke Doolan and Drew Bailey  
  • The New Tenants
    The New Tenants
    Joachim Back and Tivi Magnusson

 

Sound Editing

  • Avatar
    Avatar
    Christopher Boyes and Gwendolyn Yates Whittle  
  • The Hurt Locker
    The Hurt Locker
    Paul N.J. Ottosson  
  • Inglourious Basterds
    Inglourious Basterds
    Wylie Stateman  
  • Star Trek
    Star Trek
    Mark Stoeckinger and Alan Rankin  
  • Up
    Up
    Michael Silvers and Tom Myers

 

Sound Mixing

  • Avatar
    Avatar
    Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson and Tony Johnson  
  • The Hurt Locker
    The Hurt Locker
    Paul N.J. Ottosson and Ray Beckett  
  • Inglourious Basterds
    Inglourious Basterds
    Michael Minkler, Tony Lamberti and Mark Ulano  
  • Star Trek
    Star Trek
    Anna Behlmer, Andy Nelson and Peter J. Devlin  
  • Transformers: Revenge of the Fallen
    Transformers: Revenge of the Fallen
    Greg P. Russell, Gary Summers and Geoffrey Patterson  

 

Visual Effects

  • Avatar
    Avatar
    Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham and Andrew R. Jones  
  • District 9
    District 9
    Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros and Matt Aitken  
  • Star Trek
    Star Trek
    Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh and Burt Dalton

 

Writing Adapted Screenplay

  • District 9
    District 9
    Written by Neill Blomkamp and Terri Tatchell  
  • An Education
    An Education
    Screenplay by Nick Hornby  
  • In the Loop
    In the Loop
    Screenplay by Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche  
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
    Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
    Screenplay by Geoffrey Fletcher  
  • Up in the Air
    Up in the Air
    Screenplay by Jason Reitman and Sheldon Turner  

 

Writing Original Screenplay

  • The Hurt Locker
    The Hurt Locker
    Written by Mark Boal  
  • Inglourious Basterds
    Inglourious Basterds
    Written by Quentin Tarantino  
  • The Messenger
    The Messenger
    Written by Alessandro Camon & Oren Moverman  
  • A Serious Man
    A Serious Man
    Written by Joel Coen & Ethan Coen  
  • Up
    Up
    Screenplay by Bob Peterson, Pete Docter. Story by Pete Docter, Bob Peterson, Tom McCarthy