مهرداد فخیمی سینمای ایران را صاحب آبرو کرد - سینما و هنر هفتم
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سینما از نگاهی دیگر
مهرداد فخیمی سینمای ایران را صاحب آبرو کرد

مراسم تشییع پیکر مهرداد فخیمی فیلم‌بردار پیشکسوت سینمای ایران امروز از خانه سینما به‌سمت‌ قطعه‌ هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد.

در این مراسم، تورج منصوری - فیلم‌بردار - از فخیمی به عنوان شخصی نام برد که در طول سال‌ها به او آموخته است و گفت: مهرداد سینمای ایران را صاحب آبرو کرد و سینما را از آن تصویر بیرون آورد و آن‌طور که شایسته بود، در جهان نشان داد. بهترین تشکر از او، ادامه دادن راهش است و باید آن‌طور که از ما انتظار داشته است، رفتار کنیم.  

انوشیروان ارجمند به عنوان دیگر سخنران این برنامه از فخیمی به عنوان بزرگمردی یاد کرد که تمام زندگی‌اش پند و اندرز بود و اظهار داشت: او به ما یاد داد که چگونه کار کنیم، بیاندیشیم و پایدار باشیم و رسم زندگی را به ما نشان داد. 
ارجمند با اشاره به تحصیلات فخیمی در خارج از ایران، گفت: او تحصیلاتش را در خارج از ایران گذراند و در این کشور کسانی را تربیت کرد که حال از بزرگان هستند. من همواره به داشتن دوستی مثل او افتخار و سعی می کردم آن‌چه را از او یاد گرفتم، بر پرده سینما نشان دهم. 
سعید پورصمیمی هم به عنوان آخرین سخنران مراسم با بیان این‌که در این شرایط حرف زدن برای من سخت است، گفت: من کار سینمایی‌ام را با مهرداد شروع کردم و او دست مرا مانند خیلی‌های دیگر گرفت. فقط یک استاد نبود؛ انسان بود و برای اطرافیانش رفیق و برای کوچک‌ترها پدر بود. 
مازیار میری، پرویز پورحسینی، نیکی کریمی، فرهاد توحیدی، مهدی کرم‌پور، حبیب اسماعیلی، عزیز ساعتی، میترا محاسنی، مریلا زارعی، برزو ارجمند، محمد متوسلانی، محمدرضا سکوت و هارون یشایایی از دیگر حاضران مراسم تشییع پیکر مهرداد فخیمی بودند.