انجلینا جولی - سینما و هنر هفتم
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سینما از نگاهی دیگر

http://www.birtak.com/hollywood/photos/2005-12-14-14%2050%2027_1024.jpg

آنجلینا جولی در ۴ ژوین ۱۹۷۵ در لس آنجلس کالیفرنیا متولد کردید. گذران دوران کودکی در شهری که بزرگترین مرکز سینمایی جهان در آن واقع است بسیاری را وسوسه سینما می کند. در حالیکه در مورد وی این موضوع جنبه دیگری نیز داشت. او فرزند یک بازیگر اسکاری سینما «جای ویت» بود و طبیعی است که دوران کودکی خود را با وسوسه هنر هفتم سپری کرده باشد. مادرش مارچلینت یرتراند نیز به نوعی در تشویق او به ورود به عالم سینما نقش داشت. این خانواده سینمایی صاحب یک فرزند پسر به نام جیمز هاون نیز گردید که او هم به نوعی علاقه مند به سینماست.
انجلی (که در خانه آنجی صدا می شود) به همراه برادرش کودکی تماما سینمایی را سپری کرده اند وی به کلاسهای تئاتر موسسه لی استراسبگ می رفت و به مکتب تئاتر آکتورز استودیا علاقه مند گردید و از همان دوران کودکی به بازی در نمایش های صحنه پرداخت و تجارب با ارزشی کسب کرد. وی می گوید:
من در دوران کودکی به مسابقه ماشین سواری و همچنین جمع کردن چاقو علاقه زیادی داشتم و سرگرمی هایی که برای برادرم مفهومی نداشتند، اما علاقه به تماشای فیلم های سینمایی در هر دوی ما وجود داشت. روزهای بسیاری را با هم به تماشای آثار کلاسیک سینما می پرداختیم.
وی در سالهای کودکی به شدت آرزو داشت که مسئول مراسم تدفین شود در این باره می گوید:
خانواده ام نگران من بودند فکر می کنم تا چندی پیش آرزویم این بود که مدیر مراسم خاک سپاری باشم ان آهنگها و تابوتهای چوبی زیبا انسانهای اندوهگین مرده هایی که گریم شدند و آخرین ژست و حالت زندگی اشان را به خود گرفته اند همه و همه برایم جذاب است. او از همان دوران کودکی به موضوع مرگ شیفتگی خاصی داشت.
او اگر چه در دوران کودکی چهره ای زیبا و جذاب داشت اما بیش از انکه به آراستن چهره خود بپردازدعلاقه مند به فلسفه های شرقی و به ویژه کتابهایی که در مورد مرگ نوشته شده بود توجه داشت برای من مرگ مفهوم عمیقی دارد شاید مرگ مهمترین حادثه در زندگی است که همیشه آن را فراموش می کینم من به مرگ بسیار فکر کرده ام در مورد مرگ چیز آرامش بخشی وجود دارد. این که شما ممکن است فردا بمیرید باعث می شود امروز را غنیمت بشمرید در مورد در فلسفه غرب کمی غفلت وجود دارد اما شرقی ها به ویژه چینی ها هندی ها و ایرانی ها در فلسفه خود http://jadidtarincd.com/cd_images/l1196375908.jpgآموزش های جالبی برای مرگ دارند.
آنجی در ۱۶ سالگی از دبیرستان بورلی هیلز فارغ التحصیل شد و پس از آن مدتی به لندن رفت و در این شهر به عنوان یک مدل مشغول به کار شد و سپس در شهر های نیو یورک و لس آنجلس در همین رشته به فعالیت خود ادامه داد. وی همچنین به دانشگاه نیو یورک رفت و در رشته بازیگری لیسانس گرفت. او در مورد مدل بودن می گوید: زمانی این کار برایم جالب بود می دانید که جولی به زبان فرانسه یعنی زیبا و من در مقطعی از زندگی به این ویژگی شخصی ام بیش از حد توجه داشتم اما هنگامی که می دیدم که مطبوعات و ر سانه ها تنها از یک جنبه از شخصیت من توجه دارند از این کار خسته شدم و ژست گرفتن در برابر دوربین عکاسان به نظرم احمقانه آمد. این بود که کوشیدم به عنوان بازیگر به فعالیت بپردازم.