زندگینامه و عکس Nancy Ajram - سینما و هنر هفتم
سینما از نگاهی دیگر
زندگینامه و عکس Nancy Ajram

 

نام و نام خانوادگی : نانسی عجرم
متولد : 16.05.1983
محل تولد : اشرفیه لبنان
تعداد برادر و خواهر: یک برادر و یک خواهر
محل اقامت : نیوشیلا لبنان به همراه خانواده  

 

 

 

 

 


نانسی عجرم به عنوان یکی از زیباترین خوانندگان زن عرب تنها 8 سال داشت که کار خواندن را شروع می کند. هنگامیکه که 12 سال داشت در برنامه ای در تلویزیون به نام ستارگان آینده شرکت می کند و به مدال طلا دست پیدا می کند . یکی از خوانندگان مصری که در آن برنامه شرکت کرده بود صدای نانسی را به صدای خواننده بزرگ عرب ام کلثوم تشبیه کرده است .
بعد از آن او به طور جدی کار موسیقی را تحت نظر بهترین معلمان موسیقی دنبال می کند و در سن 18 سالگی به عنوان یک خواننده حرفه ای معروف می شود. اولین آلبوم معروف او در سال 1998 به عنوان مشتاقلک (دلتنگ تو هستم ) و دومین آلبوم در سال 2001 با نام شیل عیونک عنی (چشمانت را از من بردار ) منتشر شد ولی عامل اصلی موفقیت او آلبوم سومش با عنوان یا سلام در سال 2003 بود. نانسی عجرم به عنوان بهترین خواننده عربی در سال 2003 شناخته شد. آخرین آلبوم او آه و نص در سال 2004 منتشر شد. بی شک نانسی عجرم یکی از محبوبترین چهره های خواننده عربی است که البته این محبوبیت را مدیون زیبایی صورت بعد از عمل جراحی است. هم چنین رفتار بچه گانه و خونگرم او و صدای دلنشینش همگی موجب این محبوبیت خارق العاده شده اند. 

یک روزنامه کویتی اعلام کرد که خواننده مشهور عرب نانسی عجرم با دندانپزشک خود بنام فادی الهاشم ازدواج کرد ومراسم عروسی آن دو در جزیره قبرس فقط با حضور خانوداه عروس وداماد به دور از چشم رسانه ها برگزار شد. به گزارش شماره روز پنجشنبه 4-9-2008، روزنامه کویتی "الرای" عروس وداماد برای گذراندن ماه عسل راهی یکی از جزایر اروپایی شدند . پیش از این قویا شایع شده بود که نانسی عجرم ،خواننده زن لبنانی با دندانپزشک خود رابطه عاطفی دارد ولی عجرم همواره از اظهار نظر درباره اخبار منتشره در مطبوعات خودداری می کرد . وی قبلا گفته بود هنوز چیزی اتفاق نیفتاده است و اگر مساله ازدواج جدی شد در صورت ضرورت آن را مطرح خواهد کرد زیرا دلیلی وجود ندارد تا از این مساله دچار شرم شود . 

گفتنی است که ترانه های نانسی که بیشتر به لهجه مصری می باشد طرفداران بسیاری بویژه میان جوانان در کشورهای مختلف عربی دارد ومعروفیت وی از مرزهای جهان عرب نیز فراتر رفته است .